Jak se připravit na schůzku s realitním makléřem?

Jak se připravit na schůzku s realitním makléřem?

Prodej nemovitosti je důležitým krokem, který však může být komplikovaný. Právě zde na scénu vstupuje realitní makléř. Ale jak se připravit na schůzku s realitním makléřem, abyste z ní vytěžili co nejvíce? V tomto článku vám poskytneme více informací. 

1. Sběr informací o vaší nemovitosti

Předtím, než se setkáte s realitním makléřem, je důležité mít přehled o všech důležitých informacích týkajících se vaší nemovitosti. To zahrnuje půdorys, stav nemovitosti, údaje o rekonstrukcích, list vlastnictví, informace o věcných břemenech hypotéce. Podílu vlastnictví. Prostě mějte připravených co nejvíce podkladů o Vaší nemovitosti, co Vám bude chybět, tak si makléř sežene sám. 

2. Stanovení vašich cílů a přání

Jaký je váš hlavní cíl při spolupráci s realitním makléřem? Chcete prodat co nejrychleji, nebo chcete získat co nejvyšší možnou cenu? Tuto otázku byste si měli položit před schůzkou abyste se dále mohli s makléřem bavit o strategii. 

3. Sestavení seznamu otázek

Vytvořte si seznam otázek, které chcete položit realitnímu makléři. Mohou se týkat jeho zkušeností, strategie prodeje, provize RK a dalších důležitých aspektů. Zeptejte se, jak vypadá zprostředkovatelská smlouva pro prodej nemovitosti a nechte si vše vysvětlit. 

4. Pochopení role realitního makléře

Chápání toho, co můžete od realitního makléře očekávat, vám pomůže připravit se na schůzku. Realitní makléř by vám měl pomoci s cenovou strategií, marketingem a vyjednáváním se zájemci. Měl by řídit celou transakci ve Váš prospěch a pracovat pro Vás jako prodávajícího nikoliv pro kupujícího. 

5. Příprava dokumentů

Měli byste připravit veškeré dokumenty týkající se vaší nemovitosti, včetně dokladů o vlastnictví, údajů o hypotéce, platbách za energie, energetický štítek, předpis záloh, kontakt na předsedu SVJ atd. Pokud si vše nepřipravíte zajistí si to makléř sám. 

Závěr

Příprava na schůzku s realitním makléřem může být náročná, ale s dobrou přípravou a správnými otázkami můžete z této schůzky vytěžit maximum. Nezapomeňte, že vaším cílem je najít makléře, s nímž se cítíte pohodlně a který bude schopen splnit vaše cíle při prodeji nemovitosti. Držíme Vám palce při výběru makléře
blank

bara

Publikováno: 30. 5. 2020