Na co si dát pozor při výběru realitního makléře?

Na co si dát pozor při výběru realitního makléře?

Prodávat nemovitost může být složité a časově náročné, proto se mnoho lidí rozhodne využít služeb realitního makléře. Makléř je odborník, který vám může pomoci s celým procesem prodeje, od stanovení ceny po podpis smlouvy až po přepis energií. 

Při výběru makléře je důležité se zaměřit na několik kritérií, abyste si byli jisti, že jste vybrali toho správného.

Zkušenosti a specializace

Prvním kritériem by měly být zkušenosti a specializace makléře. Je důležité zjistit, jak dlouho se makléř pohybuje v oboru a jaké typy nemovitostí obvykle prodává. Makléř, který se specializuje na prodej bytů v centru města, má lepší know how pro prodej bytů v Brně než pro prodej vinného sklepa. 

Reference

Reference jsou dalším důležitým kritériem při výběru makléře. Zeptejte se na reference od jiných klientů, kteří s makléřem již spolupracovali. Reference jsou skvělým způsobem, jak zjistit, jak se makléř o své klienty stará, jak úspěšně prodává nemovitosti a jaké jsou jeho silné stránky. Můžete se podívat na nabídku jiných nemovitostí, které má makléř v nabídce. 

Komunikace a profesionalita

Dalším důležitým faktorem je komunikace a profesionalita makléře. Makléř by měl být schopen vysvětlit vám proces prodeje, odpovědět na vaše otázky a poskytnout vám potřebné informace. Kromě toho by měl být profesionální a důvěryhodný. Mělo by se Vám s ním dobře komunikovat a měl by Vám sednout také lidsky. Profesionalita zahrnuje pravidelnou komunikaci a informovanost o průběhu prodeje. 

Shoda o prodávané ceně

Posledním, ale rozhodně ne méně důležitým kritériem je předpokládaná cena. Makléř by měl být schopen stanovit cenu, která je reálná a konkurenceschopná na trhu. Měl by vám poskytnout analýzu trhu a posoudit ceny podobných nemovitostí v okolí. Je důležité si uvědomit, že nejnižší cena nemusí být vždy tou nejlepší volbou. Je důležité zvažovat celkovou službu a zkušenosti makléře.

Marketingový plán prodeje nemovitosti

Zeptejte se makléře, jakým způsobem chce Vaši nemovitost prodávat. Podívejte se na kvalitu zpracovaných jiných nabídek. Jaké má fotky. Zda má v inzerátu půdorys. Zda si zpracovává dodatečné podklady. Zda inzeruje na sociálních sítích atd. 

Prodávat nemovitost s makléřem může být pro většinu lidí lepší volbou než samostatně. Je důležité vybrat si makléře, který splňuje vaše potřeby a kritéria. Je důležité zvážit zkušenosti, reference, komunikaci, profesionalitu a předpokládanou cenu. Vybráním odpovídajícího makléře, můžete být jisti, že prodej nemovitosti bude hladký a úspěšný.

 

 

blank

bara

Publikováno: 30. 5. 2020