Jak vybrat realitního makléře?

Jak vybrat realitního makléře?

Jak vybrat realitního makléře?

Přemýšlíte o prodeji nemovitosti, chcete najít kvalitního partnera, se kterým nemovitost prodáte? Máme pro Vás řešení, na našem portále máte možnost vybrat z nabídek, toho nejlepšího makléře právě pro Vás. 

Výběr makléře nepodceňujte a věnujte mu čas. Vaše nemovitost, je zřejmě to nejdražší co máte a proto se svěřte do rukou odborníkům. 

Jako je zvykem, každý z nás odvádí svoji práci jiným způsobem. I kvalita realitních makléřů se na trhu velmi liší. Někdo dělá práci jen pro peníze, jiní by se rozdali pro své klienti. 

Jak vybrat realitního makléře pro prodej nemovitosti? 

 

Profesionální makléř se pozná podle pozitivních referencí a vysoké úspěšnosti prodejů. 

  • Profesionální makléř nevyvíjí nátlaky a nemanipuluje
  • Prodej nemovitosti musí mít strategické kroky, které si s makléřem na začátku stanovíte. 
  • Profi makléř umí vyjednávat, seriózně komunikovat a profesionálně přesvědčovat. 
  • Má přehled a zkušenosti v oboru v oboru realit v dané lokalitě. 

Zeptejte se makléře, jaké služby Vám umí nabídnout.  Připravte si otázky, na které chcete znát odpověď. 

Profesionální makléř by měl poskytnout informace týkající se rozsahu služeb, výše provize a předání návrhu zprostředkovatelské smlouvy k prostudování.Makléř by také mě mít také reklamační řád či pravidla svého chování a etický kodex. Důležitá je se pobavit i o výši provize. Poradenství a konzultace by měla solidní kancelář klientovi poskytnout vždy zdarma. Provize za zprostředkování prodeje se sjednává do zprostředkovatelské smlouvy, obvykle do pěti procent z prodejní ceny. Nezapomínejte na daň z přidané hodnoty, která může provizi ještě zvýšit. Zeptejte se na kanály a způsoby inzerce nemovitosti inzerovat a kde. Zeptejte se makléře na samotný průběh celého prodeje. Realitní kancelář by měla  spolupracovat s vlastními právníky. 

Co by měl profi makléř zařídit? 

Připraví podklady a dokumentaci k nemovitosti

Majitel nemovitosti kontaktuje realitního makléře, a ten po osobní návštěvě zajistí potřebné podklady pro zpracování zakázky a prodej nemovitosti – výpis z katastru nemovitostí, snímek z pozemkové mapy, územní plán pro příslušnou oblast, kolaudační rozhodnutí, základní projektovou dokumentaci pro výpočet užitné plochy a nabývací tituly.

Vytvoří odhad ceny nemovitosti a prodá

Na základě uvedených podkladů makléř stanoví prodejní cenu – a ta závisí zejména na lokalitě, užitné ploše a technickém stavu a dalších podkladech. 

Zajistí kompletní právní převod nemovitosti

Standardně by měl realitní makléř nebo makléřka v rámci zprostředkovatelské provize poskytnout veškeré zmíněné služby. Samozřejmostí je, že realitní makléř vyhledá kupce včetně prohlídek, zajistí sepsání kupní smlouvy advokátem, doručení kupní smlouvy spolu s návrhem na vklad příslušnému katastrálnímu úřadu.

Pokud chcete najít profesionálního realitního makléře, vyplňte krátký formulář s popisem nemovitosti a můžete si následně vybrat na základě vizitek, makléře, který na Vás působí nejlepším dojmem. 

Poctivých realitních makléřů není mnoho

Ačkoliv je trh realitními makléři přesycen, najít toho správného je opravdu těžké. 

Výše provize 

V žádném případě nevybírejte realitního makléře podle výše provize. Výše provize za realitní služby se pohybuje v průměru od 3 % do 5 % bez DPH. 

První dojem

Díky našemu portálu hodnocení makléřů, máte možnost dostat nabídky od kvalitních makléřů z vašeho okolí. Uvidíte ihned fotografie makléřů, jejich zkušenosti a konkrétní nabídku pro Vás. Proto můžete na první dobrou vytipovat člověk, která je Vám sympatický. 

Podívejte se na dosavadní realizace makléře

Zeptejte se na počet let praxe, hodnocení a reference. Podívejte se, jakým způsobem makléř propaguje stávající nemovitosti. Zda jsou fotografie nemovitosti profesionální. 

Dobrý realitní makléř vám může při prodeji nemovitosti vydělat peníze. Najděte toho pravého po vyplnění formuláře

blank

bara

Publikováno: 30. 5. 2020

Comments are closed.