Jak prodat byt v Praze

Chcete prodat byt v Praze?

Vposledních letech rostly vysokým tempem, nejdramatičtěji přitom ve větších městech. Například v Praze vzrostla cena od roku 2010 o dvě třetiny. Poprvé v roce 2020 došlo na pražském trhu s novými byty k velmi mírnému poklesu cenové hladiny, a sice o 0,1 % na průměrných 115 600 Kč za metr čtvereční. Předpokládaný vývoj cen nemovitostí zajímá prodávající i kupující. Cenu bytů ovlivňuje také jejich nabídka. Podle informací ČSÚ vzrostla v České republice stavební produkce v roce 2019 meziročně o 2,6 %, což je mírně nad průměrem EU jako celku. Celkem bylo v Česku dokončeno 36 419 bytů. Růst počtu nových bytů stoupal především díky masivní výstavbě bytových domů. Loni jich bylo dokončeno 12 751, což je v porovnání s rokem 2018 víc než pětinový nárůst (+23 %). Bytů v rodinných domech se v roce 2019 dokončilo 19 242, což je zhruba stejný počet jako v roce 2018. 

blank

Cenu bytu v Praze bude ovlivňovat mnoho faktorů. Není to pouze lokalita, ale například i výhled z okna, nedávná rekonstrukce, či i patro, ve kterém se byt nachází.

Máte bytě nové zděné jádro a kuchyňskou linku s vestavěnými spotřebiči? Pak můžete nabídnout vyšší cenu.  Také plastová okna, plovoucí podlahy nebo zateplení domu (díky kterému nový kupce ušetří za energii) může prodejní cenu bytu zvýšit. 

Jak postupovat při prodeji bytu?

Dokumenty k nemovitosti

Připravte si kupní smlouvu na byt v osobním vlastnictví, právo na užívání bytu u družstevní vlastnictví, projektovou dokumentaci k bytu či zaměření bytu, vytvořte si schéma bytu. 

Jednání se zájemci

K prodeji patří sjednávání schůzek, komunikace se zájemci a vyjednávání. 

Prezentace bytu

Než se pustíte do prodeje, je potřeba byt hezky nachystat, aby byl pro potenciální kupce zajímavý a prodali jste jej co nejrychleji. 

Smlouvy a převod nemovitosti

K prodeji se pojí následující smlouvy: rezervační smlouva, kupní smlouva, dohoda o úschově kupní ceny, návrh na vklad vlastnického práva, zástavní smlouva, předávací protokol. Určitě se nespoléhejte na smlouvy z internetu. 

Prodej bytu neděláte každý den, můžete to nechat na odbornících, kteří Vám byt prodají v krátkém čase a za tu nejvyšší možnou cenu. Ušetříte peníze, čas i energii. 

Proč si najít pro prodej bytu makléře na portále hodnocení makléřů?

Proces prodeje bytu je důležitá věc, svěřte se proto do rukou odborníkům, na našem portále máte možnost výběru makléře, podle Vašeho gusta. Když vyplníte jednoduchý formulář, získáte nabídky makléřů z okolí. 

blank

Úspora času

Díky makléřům se nemusíte o nic starat vše vyřídí za Vás. 

blank

Příprava podkladů

Realitní makléř přichystá potřebné dokumenty a ukáže Vám proces prodejem. 

blank

Stanovení prodejní ceny

Díky zkušenostem makléře, máte jistotu, že na prodeji bytu neproděláte, žádné peníze. 

blank

Smlouvy a dokumentaci

Makléři spolupracují s advokáty a právníky proto máte jistotu, že veškerý servis kolem papírování bude profesionálně zajištěn. 

blank

Marketing

Makléři spolupracují s profesionálními fotografy a marketingovými pracovníky, kteří mají vliv na prodej bytu. 

blank

Rychlost prodeje

Díky zkušenostem a kontaktech klienta, může prodej Vašeho domu proběhnout velice rychle. 

Vyberte si makléře

Vyplňte krátký formulář a nechejte si zaslat nabídku s prodejem od realitních makléřů z Vašeho okolí. Podle sympatií můžete navázat s makléřem spolupráci. 

V současné době podle odhadů v Praze chybí zhruba 22 000 bytů. Tento fakt ceny jakýchkoli bytů výrazně podražuje.  Nepřispívá tomu ani zdlouhavý schvalovací proces u developerských projektů. Nejprodávanější bytové jednotky jsou 2+kk v samém centru Prahy a v  blízkosti metra. Podle dat z Sreality.cz se blížili k hodnotě 105 až 120 tisíc korun za metr čtvereční podlahové plochy.