Jak prodat byt v Plzni

Kolik stojí byty v Plzni?

V Plzni je největší zájem o menší byty 1+1, 2+kk, a to z důvodu nižších nákladů. Pro mnohé kupující je tento byt jako startovací, přechodné bydlení. Případně ho vnímají jako investici do budoucna.

Finančně se tyto byty pohybují nejvýše – kolem 40.000 Kč za m2 (zejména na Lochotíně). 

Větší byty 2+1 se prodávají za cenu kolem 38.000 Kč za m2. Cena 3+1 se pohybuje kolem 37.000 Kč za m2.

Byty s dispozicemi 4+1 se pak prodávají kolem 36.500 Kč za m2. O ty je logicky nejmenší zájem. 

Když se podíváme na počty prodávaných bytů, tak v tuto chvíli se na serveru sreality.cz v Plzni prodává cca 370 bytů různých velikostí.

blank

Byty jsou dlouhodobě nejpoptávanějším zbožím. Vývoj jejich cen tak významně reflektuje celkovou situaci realitního trhu. Byty jsou typizované, cena je srovnatelná. 

 Koronakrize zpomalila realitní trh jen nepatrně a vše se již v červenci vrátilo do starých kolejí. Podle odborníků  si zhruba třetina lidí myslí, že se ceny nemovitostí sníží, třetina, že porostou, a poslední část, že setrvají na stávající hladině.

Jak postupovat při prodeji bytu?

Dokumenty k nemovitosti

Připravte si kupní smlouvu na byt v osobním vlastnictví, právo na užívání bytu u družstevní vlastnictví, projektovou dokumentaci k bytu či zaměření bytu, vytvořte si schéma bytu. 

Jednání se zájemci

K prodeji patří sjednávání schůzek, komunikace se zájemci a vyjednávání. 

Prezentace bytu

Než se pustíte do prodeje, je potřeba byt hezky nachystat, aby byl pro potenciální kupce zajímavý a prodali jste jej co nejrychleji. 

Smlouvy a převod nemovitosti

K prodeji se pojí následující smlouvy: rezervační smlouva, kupní smlouva, dohoda o úschově kupní ceny, návrh na vklad vlastnického práva, zástavní smlouva, předávací protokol. Určitě se nespoléhejte na smlouvy z internetu. 

Prodej bytu neděláte každý den, můžete to nechat na odbornících, kteří Vám byt prodají v krátkém čase a za tu nejvyšší možnou cenu. Ušetříte peníze, čas i energii. 

Proč si najít pro prodej bytu makléře na portále hodnocení makléřů?

Proces prodeje bytu je důležitá věc, svěřte se proto do rukou odborníkům, na našem portále máte možnost výběru makléře, podle Vašeho gusta. Když vyplníte jednoduchý formulář, získáte nabídky makléřů z okolí. 

blank

Úspora času

Díky makléřům se nemusíte o nic starat vše vyřídí za Vás. 

blank

Příprava podkladů

Realitní makléř přichystá potřebné dokumenty a ukáže Vám proces prodejem. 

blank

Stanovení prodejní ceny

Díky zkušenostem makléře, máte jistotu, že na prodeji bytu neproděláte, žádné peníze. 

blank

Smlouvy a dokumentaci

Makléři spolupracují s advokáty a právníky proto máte jistotu, že veškerý servis kolem papírování bude profesionálně zajištěn. 

blank

Marketing

Makléři spolupracují s profesionálními fotografy a marketingovými pracovníky, kteří mají vliv na prodej bytu. 

blank

Rychlost prodeje

Díky zkušenostem a kontaktech klienta, může prodej Vašeho domu proběhnout velice rychle. 

Vyberte si makléře

Vyplňte krátký formulář a nechejte si zaslat nabídku s prodejem od realitních makléřů z Vašeho okolí. Podle sympatií můžete navázat s makléřem spolupráci. 

Proč bydlet v Plzni?

Čtvrté největší město v České republice se může pochlubit, jak bohatou historií, ze které se dodnes dochovalo mnoho památek, veškerou občasnou i dopravní dostupností, tak krásnou přírodou, jež se nachází v okolí. Navíc je zde dostatek pracovních míst, kulturní i sportovní vyžití. Můžete zde začít nový život, budovat kariéru i spokojeně žít v kterémkoliv věku. Ideální lokalita pro mladé lidi, rodiny s dětmi, i starší osoby, jež chtějí spokojeně bydlet.