Jak prodat byt v Ostravě

Chcete prodat byt v Ostravě?

Kolik stojí byty v Ostravě?

​Ceny bytů v panelových domech v Ostravě v posledních letech rostou.

Cena se liší i o statisíce korun podle oblastí, ve kterých se byty nacházejí. Doba trvání prodeje bytu v Ostravě je kolem dvou měsíců. 

Zájem je ale o všechny typy bytů, nejen panelové, protože poptávka po bydlení výrazně převyšuje nabídku. V nejlidnatějším obvodu Ostrava-Jih, zejména na sídlišti Dubina, je stále o něco menší zájem o bydlení než třeba v Porubě či centru. Například rekonstruovaný byt 3+1 v osobním vlastnictví v Porubě přijde na 2,2 milionu korun, na Dubině to bude okolo 1,8 milionu. „V Ostravě-Jihu jsou ceny nemovitostí i pro běžné lidi pořád dostupné. Ale i na Dubině šly za poslední tři roky ceny minimálně o 300.000 korun nahoru. 

blank

Největší zájem je o lokalitu  Porubský les. Naopak mezi ty méně žádané patří Vratimov či Bartovice. Svou roli sehrává zejména nezaměstnanost a životní prostředí. Nejžádanější byty v Ostravě jsou ty v osobním vlastnictví.

Co by se muselo změnit, aby se obrátila i situace ve světě realit? Řešením je prudká výstavba nových bytů, která by vedla k uspokojení poptávky. To ale v Česku naráží na špatné stavební zákony, které tak dobu výstavby neúměrně prodlužují. Nejvíce poptávané jsou byty o dispozici 1+1 a 2+1.

Jak postupovat při prodeji bytu?

Dokumenty k nemovitosti

Připravte si kupní smlouvu na byt v osobním vlastnictví, právo na užívání bytu u družstevní vlastnictví, projektovou dokumentaci k bytu či zaměření bytu, vytvořte si schéma bytu. 

Jednání se zájemci

K prodeji patří sjednávání schůzek, komunikace se zájemci a vyjednávání. 

Prezentace bytu

Než se pustíte do prodeje, je potřeba byt hezky nachystat, aby byl pro potenciální kupce zajímavý a prodali jste jej co nejrychleji. 

Smlouvy a převod nemovitosti

K prodeji se pojí následující smlouvy: rezervační smlouva, kupní smlouva, dohoda o úschově kupní ceny, návrh na vklad vlastnického práva, zástavní smlouva, předávací protokol. Určitě se nespoléhejte na smlouvy z internetu. 

Prodej bytu neděláte každý den, můžete to nechat na odbornících, kteří Vám byt prodají v krátkém čase a za tu nejvyšší možnou cenu. Ušetříte peníze, čas i energii. 

Proč si najít pro prodej bytu makléře na portále hodnocení makléřů?

Proces prodeje bytu je důležitá věc, svěřte se proto do rukou odborníkům, na našem portále máte možnost výběru makléře, podle Vašeho gusta. Když vyplníte jednoduchý formulář, získáte nabídky makléřů z okolí. 

blank

Úspora času

Díky makléřům se nemusíte o nic starat vše vyřídí za Vás. 

blank

Příprava podkladů

Realitní makléř přichystá potřebné dokumenty a ukáže Vám proces prodejem. 

blank

Stanovení prodejní ceny

Díky zkušenostem makléře, máte jistotu, že na prodeji bytu neproděláte, žádné peníze. 

blank

Smlouvy a dokumentaci

Makléři spolupracují s advokáty a právníky proto máte jistotu, že veškerý servis kolem papírování bude profesionálně zajištěn. 

blank

Marketing

Makléři spolupracují s profesionálními fotografy a marketingovými pracovníky, kteří mají vliv na prodej bytu. 

blank

Rychlost prodeje

Díky zkušenostem a kontaktech klienta, může prodej Vašeho domu proběhnout velice rychle. 

Vyberte si makléře

Vyplňte krátký formulář a nechejte si zaslat nabídku s prodejem od realitních makléřů z Vašeho okolí. Podle sympatií můžete navázat s makléřem spolupráci. 

Proč bydlet v Ostravě?

Ostrava jakožto třetí největší město České republiky má unikátní industriální památky, zajímavou architektura z neomítnutých cihel. Město nabízí bohatý výběr aktivit pro volný čas- A má i výhodná polohu blízko polských a slovenských hranic. V Ostravě a okolí žije přibližně 1 milion obyvatel. Ostrava vyrostla jako průmyslové středisko. 

 

Ještě před čtvrt stoletím bydlela většina Ostravanů v obecních bytech, dnes to již neplatí. Obvody totiž tři čtvrtiny bytů rozprodaly.