Jak prodat byt v Olomouci

Kolik stojí byty v Olomouci?

V Olomouckém kraji bylo v loňském roce dokončeno nejvíce bytů za posledních 10 let. I přesto ceny bytů v novostavbách, ale i ve starších bytových domech neklesají.

Průměrná cena za metr čtvereční bytu v Olomouci činila v únoru 202051 800 Kč, zatímco před rokem se prodával v průměru za 49,4 tisíc korun. Stává se, že jednopokojový či dvoupokojový byt v Olomouci se prodá i během několika dnů i s cenovkou 55 tisíc korun za metr čtvereční.

 
 
blank

Podle realitních makléřů se zatím pokles cen bytů nechystá.  Trh podle nich stále není nasycen a lidé mají zájem nakupovat byty – jednak za účelem výdělku z pronájmu nemovitosti, tak pro osobní užívání. Ceny bytů už podle nich v posledních měsících nerostou, ale drží se na stejné úrovni. Třicetimetrový cihlový byt v Olomouci nepořídí zájemce za méně než 1,5 milionu korun. Zhruba milion by mu za 1+1 o podobné výměře stačil v Šumperku či Prostějově.

 

Jak postupovat při prodeji bytu?

Dokumenty k nemovitosti

Připravte si kupní smlouvu na byt v osobním vlastnictví, právo na užívání bytu u družstevní vlastnictví, projektovou dokumentaci k bytu či zaměření bytu, vytvořte si schéma bytu. 

Jednání se zájemci

K prodeji patří sjednávání schůzek, komunikace se zájemci a vyjednávání. 

Prezentace bytu

Než se pustíte do prodeje, je potřeba byt hezky nachystat, aby byl pro potenciální kupce zajímavý a prodali jste jej co nejrychleji. 

Smlouvy a převod nemovitosti

K prodeji se pojí následující smlouvy: rezervační smlouva, kupní smlouva, dohoda o úschově kupní ceny, návrh na vklad vlastnického práva, zástavní smlouva, předávací protokol. Určitě se nespoléhejte na smlouvy z internetu. 

Budete si trhat zuby sami? Při prodeji nemovitosti to stále dělá velký počet prodávajících!

Proč si najít pro prodej bytu makléře na portále hodnocení makléřů?

Proces prodeje bytu je důležitá věc, svěřte se proto do rukou odborníkům, na našem portále máte možnost výběru makléře, podle Vašeho gusta. Když vyplníte jednoduchý formulář, získáte nabídky makléřů z okolí. 

blank

Úspora času

Díky makléřům se nemusíte o nic starat vše vyřídí za Vás. 

blank

Příprava podkladů

Realitní makléř přichystá potřebné dokumenty a ukáže Vám proces prodejem. 

blank

Stanovení prodejní ceny

Díky zkušenostem makléře, máte jistotu, že na prodeji bytu neproděláte, žádné peníze. 

blank

Smlouvy a dokumentaci

Makléři spolupracují s advokáty a právníky proto máte jistotu, že veškerý servis kolem papírování bude profesionálně zajištěn. 

blank

Marketing

Makléři spolupracují s profesionálními fotografy a marketingovými pracovníky, kteří mají vliv na prodej bytu. 

blank

Rychlost prodeje

Díky zkušenostem a kontaktech klienta, může prodej Vašeho domu proběhnout velice rychle. 

Vyberte si makléře

Vyplňte krátký formulář a nechejte si zaslat nabídku s prodejem od realitních makléřů z Vašeho okolí. Podle sympatií můžete navázat s makléřem spolupráci. 

Proč bydlet v Olomouci?

Ve městě o rozloze 10 336 ha žije přibližně 101 tisíc obyvatel, a je tak šestým nejlidnatějším městem ČR. 

Olomouc má bohatou historii, starobylou univerzitu, díky kulturním a řemeslným tradicím, a především poloze v rámci Moravy byla vždy Olomouc lákavým místem pro turisty, obchodníky a podnikatele. Z ekonomického pohledu lze Olomouc charakterizovat jako město s rozvinutým průmyslem, službami a moderním vědecko-výzkumným zázemím. V Olomouci se nachází druhá největší a druhá nejstarší historická památková zóna v České republice proto je právem na seznamu UNESCO.