Jak prodat byt Brno

Chcete prodat nemovitost v Brně?

Ceny nemovitostí v Brně jsou po Praze nejdražší v  České republice. Ačkoli se růst cen v posledním roce mírně zpomalil, stále má rostoucí trend. Do prodejní ceny nemovitosti se promítá řada faktorů, díky kterým jsou ceny velmi různorodé. Nejdražší nemovitosti se prodávají v samotném centru města. Naopak levnější nemovitosti lze koupit při okrajích města, a to zejména na sídlištích. Ekonomicky se zdá výhodnější koupit větší byt.  Při přepočtu na 1 m2 cena klesá.  

blank

Současná ekonomická krize způsobená šířením epidemie koronaviru se na vývoji cen bytů zatím nijak výrazně nepodepsala. Ceny nemovitostí ve většině krajských měst stále rostou. Cenu bytů ovlivňuje především poptávka lidí po vlastním bydlení a ta zatím nijak výrazně neklesá.  V prvních třech měsících roku 2020 lidé v Brně koupili bezmála 300 bytů v celkové hodnotě přesahující miliardu korun. Průměrná cena za prodaný byt v brněnské novostavbě o velikosti 59 metrů čtverečních v prvním čtvrtletí roku 2020 dosáhla 4,6 milionu korun. Meziročně tak byty v Brně zdražily o 15 procent, což je téměř dvakrát tolik než republikový průměr

Jak postupovat při prodeji bytu?

Dokumenty k nemovitosti

Připravte si kupní smlouvu na byt v osobním vlastnictví, právo na užívání bytu u družstevní vlastnictví, projektovou dokumentaci k bytu či zaměření bytu, vytvořte si schéma bytu. 

Jednání se zájemci

K prodeji patří sjednávání schůzek, komunikace se zájemci a vyjednávání. 

Prezentace bytu

Než se pustíte do prodeje, je potřeba byt hezky nachystat, aby byl pro potenciální kupce zajímavý a prodali jste jej co nejrychleji. 

Smlouvy a převod nemovitosti

K prodeji se pojí následující smlouvy: rezervační smlouva, kupní smlouva, dohoda o úschově kupní ceny, návrh na vklad vlastnického práva, zástavní smlouva, předávací protokol. Určitě se nespoléhejte na smlouvy z internetu. 

Prodej bytu neděláte každý den, můžete to nechat na odbornících, kteří Vám byt prodají v krátkém čase a za tu nejvyšší možnou cenu. Ušetříte peníze, čas i energii. 

Proč si najít pro prodej bytu makléře na portále hodnocení makléřů?

Proces prodeje bytu je důležitá věc, svěřte se proto do rukou odborníkům, na našem portále máte možnost výběru makléře, podle Vašeho gusta. Když vyplníte jednoduchý formulář, získáte nabídky makléřů z okolí. 

blank

Úspora času

Díky makléřům se nemusíte o nic starat vše vyřídí za Vás. 

blank

Příprava podkladů

Realitní makléř přichystá potřebné dokumenty a ukáže Vám proces prodejem. 

blank

Stanovení prodejní ceny

Díky zkušenostem makléře, máte jistotu, že na prodeji bytu neproděláte, žádné peníze. 

blank

Smlouvy a dokumentaci

Makléři spolupracují s advokáty a právníky proto máte jistotu, že veškerý servis kolem papírování bude profesionálně zajištěn. 

blank

Marketing

Makléři spolupracují s profesionálními fotografy a marketingovými pracovníky, kteří mají vliv na prodej bytu. 

blank

Rychlost prodeje

Díky zkušenostem a kontaktech klienta, může prodej Vašeho domu proběhnout velice rychle. 

Vyberte si makléře

Vyplňte krátký formulář a nechejte si zaslat nabídku s prodejem od realitních makléřů z Vašeho okolí. Podle sympatií můžete navázat s makléřem spolupráci. 

V Brně žije žije asi 600 tisíc obyvatel. Město je významným střediskem vysokých škol s 34 fakultami čtrnácti univerzitami, v Brně pobývá více než 83 000 studentů. Na Brněnském výstavišti jsou tradičně konány velké mezinárodní výstavy a veletrhy.  Brno také každoročně hostí mezinárodní přehlídku ohňostrojů Ignis Brunensis, pořádanou od roku 1998. K nejvýznamnějším památkám města patří hrad a pevnost Špilberk a katedrála svatého Petra a Pavla na vršku Petrov, utvářející charakteristické panorama města a často vyobrazovaná jako jeho symbol. Druhým dochovaným hradem na území Brna je Veveří, kdysi vybudovaný nad řekou Svratkou a dnes se tyčící nad Brněnskou přehradou. V Brně se za posledních 11 let (2006-2016) postavilo celkem 16 229 bytů.