Proč spolupracovat s realitním makléřem?

Proč spolupracovat s realitním makléřem?

Proč spolupracovat jen s jedním realitním makléřem?

Všichni makléři monitoruji realitní inzerci na realitních serverech mají tak přehled o tom, co se kde prodává a jakým způsobem. 

Při komunikaci s jedním makléřem máte pod kontrolou všechny informace statistiky o návštěvnosti inzerátu,  jednotnou strategii prodeje, přehled nad zájemci. Komunikujete pouze s jedním makléřem, šetříte tím svůj čas a náklady. Makléř nemusí soupeřit s ostatními realitkami a proto, se prodává za cenu jaká byla domluvena, nikdo nemá potřebu podrážet cenu nemovitosti například na úkor nižší provize. 

Představte si, že se na jednom inzertním serveru objeví Vaše nemovitost vícekrát, sami chápete, že to nepůsobí důvěryhodně. Nedej bože když se liší ceny a případně další údaje v inzerátu. 

Ti nejlepší makléři pracují jen výhradně/exkluzivně.

Zkušení makléři odfiltrují zájemce, kteří například nemají vyřešené financování atd. Takže k vám na prohlídku přijdou seznámení zájemci s celou nemovitostí a situací. 

blank

Co získám, když budu spolupracovat s makléřem?

 • Můžete prodat za vyšší cenu, než kdybyste prodávali sami 

 • Máte to s kompletním právním servisem. Prodej je tak ošetřen od samotného začátku. Máte jistotu správného uzavření rezervace, kontroly převodu kupní ceny a zajištění smlouvy bez rizika.

 • Propracovanější marketing

Realitní makléř má k dispozici možnost inzerovat na všech realitních serverech v ČR. Popisky k inzerci jsou také velmi podstatné, díky marketingovým zkušenostem jsou pak inzeráty vhodně cílené na potenciální zákazníky. 

 • Máte to bez starostí

 • Nemusíte odpovídat na inzeráty, zvedat celý den telefony. Makléř za vámi dovede už skutečné zájemce o nemovitost. 

 • Kontakty na finanční poradce

Díky navázané spolupráce s finančními institucemi dokáže makléře potenciálním kupcům poradit lidi na správném místě, kteří dokáží pomoci s financováním a pomoci tak lidem, kteří mají například finanční strop, nebo jim jejich banka neumožní ufinancovat celou částku. 

S výběrem makléře nespěchejte a věnujte mu potřebnou péči.  Zvolíte-li správně, ušetříte si nejen spoustu času a starostí, ale v konečném důsledku i peněz.

blank

Pro navázání spolupráce s realitním makléřem nasvědčují tyto věci: 

 • Nerealizovali jste dosud žádný podobný prodej nemovitosti
 • Jste spíše opatrný, pokud jde o důležité věci
 • Nevíte za kolik prodávat nemovitost
 • Nevyznáte se v právu 
 • Nebaví vás komunikovat se zájemci
 • Máte citový vztah k nemovitosti
 • Myslíte si, že vyfotit nemovitost mobilem je v pořádku

blank

 

Má prodej s makléřem nějaké nevýhody?

Jak už to tak bývá, ve všem najdeme výhody a nevýhody. Při spolupráci s makléřem se můžete zklamat při nesolidním zacházení makléře. Dalším strašákem může být výše provize, která se pohybuje 3-5 % z prodejní ceny podle druhu nemovitosti. Jak si vybrat toho správného makléře? Nechejte si zaslat nabídky k prodeji nemovitosti, na základě vyplnění krátkého dotazníku

Realitní makléř si s vámi sjedná nezávaznou schůzku, pobaví se o Vašich potřebách a představě o ceně prodávané nemovitosti. Makléř Vám vytvoří odhad ceny nemovitosti, na základě cenové mapy prodaných nemovitostí ve vašem okolí. Předloží Vám plán prodeje a dá dohodu o zprostředkování prodeje k náhledu. Makléř Vám pomůže s přípravou nemovitosti. 

blank

bara

Publikováno: 30. 5. 2020